2021. aastal valmis Tallinna Sadamal terviklik kruiisiterminal koos promenaadiga. Uue ehitisega avati varem suletud mereäärne ala tõstetud promenaadi näol linnarahvale. Modernne kompleks sisaldab lisaks uuele multifunktsioonaalsele reisiterminalile pikka promenaadi koos merele avatud restoraniga ning kõigile ligipääsetava mänguväljakut ja välifitnessiala.

Rekreaktsioonialal on kasutatud HAGS, Tayplay, Buglo mänguväljakuelemente (uudseid kiiged ja ronila), Denfiti StreetWorkOut välijõusaal; Playtop sfääre ja Playtop Safer Surfacing turvakatendeid. Tehniliselt nõudlikul objektil kasutati uudseid ja unikaalseid ehituslikke lahendusi, mis võimaldas valitud mänguväljaku- ja spordiseadmeid paigaldada tõstetud promenaadi kehandile.

Kruiisiterminaali peatöövõtja oli YIT Eesti AS; rekreatsiooniala ehitas (teostas kooste, paigaldas seadmed ja turvakatendid) Inseneriteenused OÜ; mänguväljakuseadmed ja turvakatendimaterjalid tarnis MUUW Estonia OÜ ning projekteeris Salto Arhitektid / salto AB OÜ.

Kruiisiterminal on võitnud järgmised auhinnad:
– Eesti Kultuurkapitali peapreemia (kategoorias “Uus ruum”) – Tallinna Sadama Vanasadama Krusiisiterminal; lisaks arhitekti aastapreemia
– 2022 aasta betoonehitis
– 2022 Monocle Disainipreemia parima avaliku ruumi kategoorias