Tallinna Lastekodu hooviala sai heategevusliku projekti käigus uue kõigile sobiva (Inclusive) mänguväljaku.

MUUW Estonia OÜ, Inseneriteenused OÜ koostöös Riser Ehitus OÜ, ja Arhitektrum OÜ’ga panid seljad kokku, et annetada Tallinna Lastekodu asukatele ja külalistele kvaliteetset ja arendavat mängu õuealal, mis arvestaks ka kasutajate eripära – sügava puudega ning ka väiksema vanuserühma kasutajad.

Riser Ehitus OÜ vedamisel alustati heategevusliku projekti planeerimisega juba 2020 aastal. Valik mänguväljaku kasuks langes kiiresti, kuna see haarab laia kasutajate hulka ning on jääv pikkadeks aastateks. Hoolimata heitlikust majanduskeskkonnas koroona-aastatel suudeti plaanid ellu viia ning mänguväljaku I etapi ehituseks juba 2021 aasta lõpul “kopp maasse lüüa” Inseneriteenused OÜ vedamisel ja teostuses. Projekteeris Arhitekturm OÜ ning tooted tarnis MUUW Estonia OÜ.

Esimeses etapis sai mänguväljak omale, MUUW Estonia OÜ poolt esindatava tootja Buglo, Inclusive ratastooli mängulinnaku interkatiivse ja arendavate(te) mänguseintega, ratastooli kiige, tõstetud ratastooli- ja tavalise liivakasti, vedrukiige ja mängulauad pinkidega. Mänguväljaku turvakatendiks paigaldati ratastoolis kasutajate jaoks ideaalne värviline, kvaliteetne, keskkonnasõbralik ja vastupidav Playtop Nike Grind turvakatend.

Mänguväljak avati ametlikult 23. detsembril 2022 aastal.

Ajaleht “Postimees” artikkel mänguväljakust: loe SIIT